Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.

| FHU Sobkowiak | Cena: 1 zł
Kominy bez zmartwień, czyli kominy z pumeksu wulkanicznego.
Oferujemy, najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne na rynku, duńskie kominy Skorsten Single Modul. Wykonane są z niezwykłego materiału – islandzkiego pumeksu wulkanicznego. Jest on w 100% naturalny, neutralny pod względem CO2 i przyjazny dla środowiska. Jedynym śladem środowiskowym jest wykop, sortowanie i transport. Kształtki kominowe wykonuje się ze zmieszania wulkanicznego pumeksu z cementem. Nie stosuje się żadnej innej obróbki i energochłonnych procesów technologicznych obciążających środowisko. Finalny produkt pozostawia za sobą nikły ślad ekologiczny i węglowy. Pumeks jest wyśmienitym naturalnym izolatorem. Tak doskonałym, że kominy z niego wykonane mogą mieć bezpośrednią styczność z materiałami łatwopalnymi. Jako jedyne na świecie. Są bardzo wytrzymałe na wysoką temperaturę (+1000°C) i na nagłe jej wzrosty. Posiadają odporność na pożar sadzy. Nie jednorazową, jak powszechnie oferowane kominy ceramiczo-betonowe, tylko wielokrotną.
System jest jednomodułowy. Składa się tylko z jednej powtarzalnej kształtki, która idealnie spełnia wszystkie funkcje trzech elementów składowych każdego ceramiczno-betonowego komina. Jeden moduł zastępuje cienką wewnętrzną rurę ceramiczną, wełnę mineralną i zewnętrzny pustak konstrukcyjny. Nie ma groźby pęknięcia ceramicznego trójnika, gdyż jego po prostu tam nie ma. Nie ma też kontrowersyjnej wełny skalnej, gdyż jest niepotrzebna. Budowa pojedynczego modułu jest maksymalnie uproszczona.
W górnej części kształtki jest okrągła niecka, w dolnej wypustka. Jedno w drugie idealnie pasuje. System jest bardzo prosty w montażu. Pumeks z lawy wulkanicznej jest lekki, więc można go stawiać bez pomocnika. Producent dopuszcza zmontowanie jego przez każdego biegłego technicznie właściciela budynku lub inną osobę, nie będącą specjalistyczną firmą, udzielając na komin 30-letniej gwarancji.
W przypadku montażu komina ceramiczno-betonowego, ryzyko popełnienia rażących błędów wykonawczych, wpływających na bezpieczeństwo domowników jest bardzo duże. Tak duże, że nawet firmy, które stawiają te kominy na co dzień, popełniają notorycznie te same błędy.
Na etapie stawiania pumeksowego komina nie musimy martwić się na jakiej wysokości umieścić trójnik, jak to jest w przypadku ogólnodostępnego komina ceramiczno-betonowego. Gdy przyjdzie na to czas, łatwo wykonujemy otwór przyłączeniowy w miejscu, gdzie jest on potrzebny, a nie dostosowujemy się do istniejącego trójnika, umieszczonego na losowo wybranej wysokości, podczas stawiania komina, gdy nasz dom był w stanie surowym. Na tym etapie często inwestorzy nie mają zielonego pojęcia, gdzie ten trójnik właściwie umieścić. Jest to niezwykle ważna zaleta tych kominów (a kominów ceramiczno-betonowych-wada).
Jest najbezpieczniejszy, ze wszystkich dostępnych kominów, do domu z bala, do domu wykonywanego w technologii szkieletowej, do każdego innego typu domów drewnianych, do chat krytych strzechą lub drewnianym gontem, czyli do budynków, w których komin musi spełniać obostrzone przepisy przeciwpożarowe i być w najwyższym stopniu niezawodny. Nawet podczas pożaru komina. Z testów wynika, że przy 1000°C w kominie przez pół godziny, temperatura na zewnątrz komina wzrasta tylko o 1°C. Gdyby więc taki pożar w nim wybuchł, jest w stanie zapewnić tego typu budynkom pewne i trwałe bezpieczeństwo.
W remontowanych starych domach (często z drewnianymi stropami), w których wymienia się zdegradowane stare kominy ceglane, jest niezastąpioną alternatywą.
Jest idealny do domów energooszczędnych z rekuperacją. Przechodzi test Blower Door. To narzędzie diagnostyczne przeznaczone do pomiaru szczelności budynku, będące elementem audytu energetycznego całego domu.
Komin z pumeksu wulkanicznego Single Modul można stawiać do całkowitej maksymalnej wysokości 26,25 m. Część wolnostojąca ponad dachem może dochodzić do 2 m. Gdy będzie zazbrojony, może wystawać ponad dachem nawet 6,75 m.
Double Modul to dwumodułowa wersja komina z naturalnego pumeksu wulkanicznego. Może mieć maksymalną wysokość 30 m, w tym, będąc zazbrojony, może wystawać ponad dachem jako wolnostojący nawet do 11 m, a do tego posiadać zamontowane stopnie dla kominiarza. Z fundamentem o odpowiedniej kubaturze, pełniącym funkcję przeciwwagi, może być wolnostojący do 11 m, także na całej swojej wysokości od podłoża. I w tej wersji może posiadać stopnie dla kominiarza, umożliwiające mu wspięcie się po nich na górę, nawet od poziomu gruntu, bez wchodzenia do budynku. Tam gdzie inne kominy nie dają sobie rady, on jest w stanie spełnić najtrudniejsze wymagania. Jest do tego bezpieczny, trwały i bezawaryjny.
Tel. 683273341 i 606756498. Dokładny opis kominów z filmami pod adresem: https://salonsobkowiak.pl/kominy-rodzaje-problemy-rady.php#kominy-z-pumeksu-wulkanicznego
Miejsce:
Nazwa firmy: FHU Sobkowiak
Województwo: lubuskie
Miejscowość: Świdnica k. Zielonej Góry
Adres firmy: Ul. Ogrodowa 20
Typ oferty: Sprzedam
Więcej na stronie www: https://salonsobkowiak.pl/kominy-rodzaje-problemy-rady.php#kominy-z-pumeksu-wulkanicznego

Kontakt

Nr ogłoszenia: 48993
Dodano dnia:
Aktualizacja: 15.12.2023r
Ilość wyświetleń:

Wyślij szybki e-mail do ogłoszeniodawcy

Inne ogłoszenia tego użytkownika:

Nowe ogłoszenia na e-mail

Powiadomienia o nowych ofertach na skrzynę pocztową.

Wizytówki firm